Severin Freund

Severin Freund podczas treningu w Oberstdorfie doznał zerwania więzadeł krzyżowych. Tym samym nie zobaczymy już Niemca na skoczniach w tym sezonie.

Freund nabawił się kontuzji podczas poniedziałkowego treningu. Uszkodzone więzadła krzyżowe i łąkotka boczna wymagały natychmiastowej operacji. Przeprowadzona ona została w dzisiejszy poranek. Szybki termin nie daje jednak zwiększonych nadziei na ekspresowy powrót Niemca do rywalizacji. Rekonwalescencja po operacji tego typu trwa minimum sześć miesięcy. Freund będzie zatem mógł wrócić na skocznie najwcześniej w lipcu.

Tym samym Niemiec stracił szansę na obronę mistrzowskiego tytułu zdobytego na skoczni dużej w Falun. Druga tak poważna kontuzja w krótkim czasie (w zeszłym sezonie zawodnik miał operowane biodro) rzuca też cień na jego dobry występ w Igrzyskach Olimpijskich w Pyongchang. – Kontuzja tuż przed Mistrzostwami Świata jest oczywiście bardzo denerwująca. Miałem jednak w swojej karierze już wiele niepowodzeń, więc potrafię sobie z nimi radzić. W najbliższych miesiącach skupię się na rehabilitacji, a następnie na przygotowaniach do sezonu olimpijskiego – powiedział skoczek w wywiadzie z skispringen.com

Ten sezon już wcześniej był pechowy dla Freunda. Z Turnieju Czterech Skoczni wyeliminowała go grypa. Start w Willingen miał być jego wielkim powrotem do rywalizacji po kilku tygodniach spokojnych treningów. Los zdecydował jednak inaczej.

Zuzanna Wydera

Źródło: skispringen.com

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Koniec sezonu dla Severina Freunda

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.