Koniec sezonu dla Reichelta. Co z karierą austriackiego mistrza?

fot. Méribel Tourisme / CC BY ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY ND

Sobotnią rywalizację w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Bormio źle zapamięta Hannes Reichelt. Austriak zaliczył groźnie wyglądający upadek na stoku i nabawił się poważnej kontuzji. To oznacza, że w tym sezonie już nie wystąpi w zawodach. Co dalej z jego karierą?

Złe wieści docierają do nas z Innsbrucka. Po wczorajszym wypadku na stoku podczas zawodów w zjeździe groźnej kontuzji doznał Hannes Reichelt. Austriaka z Bormio przetransportował helikopter do szpitala Sondalo, a następnie do Innsbrucka, gdzie w nocy przeszedł badania. Okazało się, że mistrz świata w supergigancie zerwał więzadła i w niedzielę przejdzie operację w Innsbrucku. To oznacza, że nie zobaczymy go już w tym sezonie.

Biorąc pod uwagę fakt, że Reichelt przed startem sezonu zimowego zastanawiał się, czy będzie nadal startował, zasadnym jest pytanie: co dalej z jego karierą? To mogło być jednak związane z tym, że latem miał problemy ze stopą. Dodatkowo był przesłuchiwany w sprawie afery dopingowej odkrytej podczas MŚ w Seefeld. To dlatego, że był podejrzewany o stosowanie niedozwolonych środków dopingujących. Śledztwo jednak wykazało, że taka sytuacja nie miała miejsca. Na razie austriacki alpejczyk nie wydał żadnego oświadczenia w sprawie kontynuacji kariery.

Źródło: fantaski.it

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.