Koniec sezonu dla Nicholasa Alexandra!

SAM_3224Nicholas Alexander podczas finałowej serii konkursu mieszanego zaliczył groźnie wyglądający upadek. Po konsultacji z lekarzem stwierdzono uraz kolana. Kontuzja niestety kończy udział Amerykanina w MŚ oraz dalszej części sezonu zimowego.

Podczas drugiej serii niedzielnego konkursu mieszanego Nicholas Alexander uzyskał odległość 90,5 metra, ale zaraz po wylądowaniu przewrócił się i nienaturalnie wygięła się jego noga. Amerykanin został zniesiony z zeskoku na noszach przez służby medyczne a następnie odtransportowany do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.

– Po ostatniej nocy w szpitalu w Falun, wykonano mi zdjęcie rentgenowskie. Na szczęście wydaje się, że prawdopodobnie obeszło się bez uszkodzeń kości – napisał skoczek na swoim oficjalnym profilu na jednym z portali społecznościowych.

Alexander zdradził także swoje plany na najbliższy czas: – Moim następnym krokiem będzie powrót do domu i rehabilitacja kolana. Lekarze będą na bieżąco monitorować postępy i decydować, jakie kroki podjąć – poinformował.

Niestety w wyniku upadku, ten sezon dla Amerykanina już się skończył. – Wygląda na to, że mój czas na Mistrzostwach Świata, jak i również w całym tym sezonie dobiegł końca. Bardzo mi tego szkoda, ale planuję pojawić się na debiucie nowej skoczni w Planicy na zakończenie sezonu – zakończył Amerykański zawodnik, który w Słowenii będzie pełnił tylko rolę kibica.

Ten sezon był wyjątkowo pechowy dla skoczków z USA, przypomnijmy iż podczas kwalifikacji do konkursu w Bischofshofen urazu kręgosłupa doznał Nicholas Fairall, który do tej pory nie powrócił jeszcze do pełni sił.

Źródło: Facebook – Nicholas Alexander / usaskijumping.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.