Koniec sezonu dla mistrzyni świata w zjeździe. Poważna kontuzja Ilki Štuhec

https://www.flickr.com/photos/148584006@N05/33294011665/

https://www.flickr.com/photos/148584006@N05/33294011665/

Nieprzyjemna wiadomość dotarła z obozu słoweńskiego po zakończeniu zjazdu alpejskiego Pucharu Świata pań w Crans-Montanie. Słowenka doznała kontuzji obu kolan. Sobotni start Ilki Štuhec był jej ostatnim w sezonie 2018/2019. 

Ilka Štuhec wystartowała na trasę sobotniego zjazdu w Crans-Montanie z numerem pierwszym. Niestety po długim locie na jednym ze skoków została za nartami, rotowała, po czym przewróciła się i poleciała w siatki. Wydawało się, że Słowence nic poważnego się nie stało, gdyż ta po chwili stanęła na nartach i o własnych siłach zjechała do mety, by z uśmiechem machać do kibiców na trybunach.

Narciarka z powodu silnego bólu w kolanie została przetransportowana do szpitala na wstępne badania, które wykazały zerwanie tylnego więzadła krzyżowego w lewym kolanie oraz złamania kości w prawym. Oba kolana Stuhec były w przeszłości kontuzjowane. Oznacza to bezapelacyjny koniec sezonu dla dwukrotnej mistrzyni świata w zjeździe z Åre i Sankt Moritz. Więcej informacji o stanie zdrowia narciarki uzyskamy po badaniach w Bazylei, gdzie narciarka prawdopodobnie przejdzie operację.

Warto przypomnieć, że Słowenka pod koniec listopada podczas zawodów w kanadyjskim Lake Louise powróciła do rywalizacji po kontuzji, której doznała tuż przed sezonem 2017/2018. Wówczas Štuhec zerwała więzadła krzyżowe przednie w lewym kolanie, przez co zmuszona była pauzować cały sezon.

Źródło: Informacje własne/rtvslo.si

2 thoughts on “Koniec sezonu dla mistrzyni świata w zjeździe. Poważna kontuzja Ilki Štuhec

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.