Koniec sezonu dla Fanary i Zrnčicia-Dima

fot. Mac4ot via Wikimedia Commons

fot. Mac4ot (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons" href="https://commons.wikimedia.org/wiki/File%3ASoelden_fanara.jpg">
fot. Mac4ot via Wikimedia Commons

Koniec sezonu dla Thomasa Fanary i Natko Znrcicia-Dima

Miniony weekend był bardzo udany dla francuskich gigancistów,w tym Thomasa Fanary, który w Val d’Isere zajął 4 miejsce. Jak się jednak okazało, był to ostatni występ Fanary w tym sezonie, bowiem kontuzja, której doznał wyklucza go z jazdy na kilka miesięcy. Ten sezon jest również zakończony dla Chorwata Natko Zrnčicia-Dima.

Dziś na swojej stronie na facebooku Thomas Fanara poinformował, że po przejściu badania rezonansem magnetycznym potwierdziły się niepokojące obawy co do stanu jego kolana. W trakcie drugiego przejazdu giganta w niedzielę Fanara uszkodził więzadło krzyżowe w prawym kolanie. Po przekroczeniu linii mety Francuz skarżył się na ból w kolanie. Kontuzja zerwania więzadeł oznacza , że dla Fanary ten sezon jest skończony i może myśleć już o kolejnym. Z tym samym urazem Fanara miał już do czynienia dwukrotnie: po slalomie w Bad Kleinkirchheim w 2007 roku i po urazie odniesionym na trasie giganta w 2009 roku w Beaver Creek.

Również zerwane więzadło krzyżowe przednie jest przyczyną kilkumiesięcznego rozbratu z nartami Chorwata Natko Zrnčicia-Dima. Narciarz przeszedł już operację w szpitalu w miejscowości Krapinske Toplice. Do treningów będzie mógł wrócić prawdopodobnie w maju.

Źródło: facebook.com/thomas.fanara, croski.hr

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.