Koniec sezonu dla Dawida Kubackiego. Jest oświadczenie skoczka

Screen: Eurosport

Dawid Kubacki nie wystartuje już w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie. Zawodnik przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że powodem takiej decyzji jest choroba żony – Marty.

Screen: Eurosport

Choroba żony przyczyną absencji Dawida Kubackiego

Nowotarżanin w ostatniej chwili wycofał się z niedzielnej rywalizacji. Jak przekazał trener Thomas Thurnbichler, powodem takiej decyzji były względy osobiste. Więcej szczegółów w tej sprawie poznaliśmy jednak z ust samego Kubackiego, który zabrał głos za pośrednictwem mediów społecznościowych. Sprawa jest naprawdę poważna. – Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z powodów kardiologicznych. Jej stan jest ciężki. Lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach. To silna dziewczyna. Wiem, że będzie walczyła – napisał na instagramie.

32 – latek przekazał również, że nie wystartuje już w tym sezonie. Przypomnijmy, że na trzy konkursy przed końcem sezonu Kubacki zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 1592 pkt. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie utrzyma tej lokaty, gdyż jego przewaga nad drugim Stefanem Kraftem wynosi zaledwie 42 pkt. Groźny jest również trzeci Anze Lanisek, który traci do Polaka 118 pkt.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

Środowisko mocno wspiera Kubackiego

Polski skoczek otrzymał liczne wyrazy wsparcia od swoich rywali ze światowych skoczni. Post skomentowali m.in. Halvor Egner Granerud, Karl Geiger, Stefan Kraft oraz Peter Prevc. Głos zabrał również trener Thomas Thurnbichler. – Sport schodzi teraz na drugi plan. Moje myśli i myśli całego zespołu są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i przesyłamy siłę, jakiej teraz potrzebują, aby wszystko skończyło się dobrze – powiedział Austriak.

źródło: Instagram