Koniec sezonu dla Adeline Baud Mugnier po upadku na treningu

fot. jmbaud74 / CC BY NC ND

fot. jmbaud74 / CC BY NC ND

Francuska alpejka Adeline Baud Mugnier może już dokonania na nartach z sezonu 2018/2019 podkreślić grubą kreską i skupić się na kolejnej zimie, a najpierw na rehabilitacji. Specjalizująca się w slalomie i gigancie zawodniczka zerwała w środę na treningu więzadło krzyżowe. Uszkodzone jest również więzadło poboczne lewego kolana. 


W 2017 roku Adeline Mugnier zdobyła na Mistrzostwach Świata w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz złoty medal w konkurencji drużynowej, mocno przyczyniając się do sukcesu reprezentacji Francji poprzez zwycięstwa w 3 z 4 wyścigów. W tegorocznych Mistrzostwach Świata w Åre nie będzie jednak mogła powalczyć o kolejny medal z powodu kontuzji. Mugnier upadła na wczorajszym treningu, czego wynikiem jest zerwane więzadło krzyżowe i uszkodzone więzadło poboczne w lewym kolanie. Oznacza to koniec sezonu dla Francuski, dla której to już czwarte zerwanie ACL.

Najlepszym wynikiem tej zimy dla Adeline Mugnier było 10. miejsce w slalomie gigancie w Courchevel. Blisko czołowej dziesiątki była także w gigantach w Sölden i Killington (12. miejsce) oraz w slalomie równoległym w Sankt Moritz (12. miejsce).



Źródło: instagram.com/adelinemugnier

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.