Koniec rywalizacji w kombinacji alpejskiej

fot. Lars Engström via flickr.com / CC BY NC

fot. Lars Engström
via flickr.com
/ CC BY NC

Podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), który odbył się w greckiej Costa Navarino, podjęto decyzję o zaprzestaniu rywalizacji narciarzy w kombinacji alpejskiej od sezonu 2020/2021.

Od 13 do 19 maja w greckiej Costa Navarino przeprowadzony został Kongres Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), na którym m.in. wybrano Radę FIS oraz zatwierdzono kalendarze na sezon 2018/2019.

Oprócz zatwierdzenia kalendarza na sezon 2018/2019 w narciarstwie alpejskim na kongresie podjęto także decyzję o zrezygnowaniu z rywalizacji w kombinacji alpejskiej. W zamian na mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich zawodnicy o medale walczyć będą w slalomie równoległym. O medale w kombinacji alpejskiej po raz ostatni narciarze powalczą na przyszłorocznych mistrzostwach świata w szwedzkim Åre, a tym samym pierwsza w historii rywalizacji w slalomie równoległym o medale rozegrana zostanie na mistrzostwach świata w Cortinie d’Ampezzo w 2021 roku.

W alpejskim Pucharze Świata kombinacja alpejska rozgrywana będzie do sezonu 2019/2020 włącznie.

Pierwsza walka o medale w tejże konkurencji miała miejsce na mistrzostwach świata w Cortinie d’Ampezzo w roku 1932, wówczas pierwszymi mistrzami świata zostali Rösli Streiff oraz Otto Furrer.

Warto przypomnieć, iż Andrzej Bachleda-Curuś jest pierwszym Polakiem, który zdobył medal mistrzostw świata. W 1970 roku na Mistrzostwach Świata w Val Gardenie wywalczył brązowy medal w kombinacji alpejskiej, a na kolejnych rozegranych w roku 1974 w Sankt Moritz został wicemistrzem świata, również w kombinacji.

Źródło: skiweltcup.tv

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.