Koniec przygody Ito ze skokami narciarskimi

fot. youtube.com

fot. youtube.com

Nie zobaczymy już więcej na skoczniach narciarskich Kenshiro Ito. Japończyk zdecydował się zakończyć karierę, podczas której lepsze wyniki notował w wieku juniorskim.

Zaraz po minionym sezonie Kenshiro Ito był zmuszony opuścić drużynę Megmilk, na rzecz 18-letniego Soty Kudo, który wygryzł go ze składu. Jeszcze wtedy 30-latek zapowiadał, że nie zamierza kończyć kariery, lecz jego plany nie były znane. Teraz okazało się, że Japończyk postanowił zakończyć starty, a w dobie koronawirusa zadowolił się pracą w sztabie szkoleniowym Tsuchiya. 

Ito to dwukrotny medalista mistrzostw świata juniorów. Razem z kolegami z drużyny zdobył brąz i srebro, kolejno w 2006 i 2007 roku. Jeszcze jako 17-latek startował na seniorskim czempionacie w Sapporo, gdzie w konkursie na normalnej skoczni uplasował się na 37. miejscu.

W Pucharze Świata jednak nie zaistniał, startując nieregularnie na przestrzeni 15 lat. Najlepszą pozycją wywalczoną przez Japończyka w zmaganiach najwyższej rangi była 23. w sezonie 2015/16. W tej samej kampanii Ito został sklasyfikowany na 59. lokacie w klasyfikacji generalnej głównego cyklu, co było jego najlepszym wynikiem. W Pucharze Kontynentalnym udało mu się stanąć po razie na każdym stopniu podium, a w latach 2006/07 zajął 17. miejsce w “generalce” “drugoligowych” zawodów. Minionej zimy Ito w Pucharze Świata pokazał się tylko podczas weekendu w Engelbergu, gdzie zakończył rywalizację na 48. i 55. pozycji

Źródło: localSJresults