Koniec pięknej ery w biathlonie. Kuźmina powiedziała “dość”

0
(Fot. Osobnosti.sk)

To nie jest dobra wiadomość dla fanów biathlonu. Trzykrotna mistrzyni olimpijska w biathlonie kończy karierę. Anastazja Kuźmina definitywnie odwiesza narty na kołek.

Ta informacja może komuś wydawać się podobna do opublikowanej kilkanaście miesięcy temu. Anastazja Kuźmina już raz żegnała się ze sportem. Reprezentująca Słowację Rosjanka zakończyła bowiem karierę po sezonie olimpijskim 2017/2018. W tym samym czasie narty na kołek miała odwiesić Kaisa Makarainen, ale się rozmyśliła. W jej ślady poszła właśnie Kuźmina, która chciała jeszcze powalczyć o kryształową kulę. Minionej zimy ta sztuka jej się nie powiodła, ale była trzecia w Pucharze Świata. Zdobyła także złoty medal mistrzostw świata w Östersund.

Po sezonie nic nie wskazywało na to, że mistrzyni zdecyduje się na koniec kariery. Nastia podjęła bowiem próby przygotowywania się do sezonu. Chciała następnej zimy mocno wesprzeć słowacką sztafetę. W trakcie sezonu letniego pojawiały się u niej problemy zdrowotne, ale jak sama określa, były one lekkie. W ostatnich tygodniach zaczęły się jednak nasilać. – W ciągu ostatniego półrocza w moim życiu zaszło wiele zmian. Zrozumiałam, że nie potrafię poradzić sobie z tempem “normalnego życia” i ciągłą gonitwą za utrzymaniem wysokiej formy – przyznała Kuźmina.

Anastazja stwierdziła, że lepiej taką decyzję podjąć teraz niż w trakcie sezonu. – Im wcześniej w tym przypadku nastąpi zmiana pokoleniowa, tym lepiej będą mogli przygotować się na przyszłe igrzyska olimpijskie – stwierdziła trzykrotna mistrzyni olimpijska. Biathlonistka podziękowała wszystkim, którzy pozwolili jej na osiąganie sukcesów. – Dziękuję wszystkim, którzy byli integralną częścią mojej historii sportu zarówno w Rosji, jak i na Słowacji, wszystkim, którzy wspierali i wierzyli w momenty wzlotów i upadków – zakończyła.

Źródło: Instagram

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.