Koniec mistrzostw świata dla Jakuba Wolnego. “Dałem z siebie wszystko”

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

(fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl)

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula wystąpią w jutrzejszych kwalifikacjach na skoczni olimpijskiej imienia Toniego Seelosa w Seefeld. Rywalizację o 4 miejsce w składzie toczyli Hula i Jakub Wolny, który ostatecznie ją przegrał. Nasz skoczek otwarcie mówił o tym, że o takim rozwiązaniu kwestii wyboru zawodników wspominał kadrze przed dzisiejszym dniem Stefan Horngacher. 

– Dzisiejsze skoki nie były w moim wykonaniu świetne – przyznał Wolny. – Dałem z siebie wszystko. Wiedziałem, że walczymy o to miejsce ze Stefanem Hulą, może nie na żyletki, ale, że to pomiędzy nami będzie wybierał trener. Stefan był dzisiaj lepszy, nie mogę tego podważać. Skakał świetnie i mu gratuluję – podsumował.

Zawodnik, który skakał w konkursie indywidualnym na dużej skoczni podczas mistrzostw świata mówił także, że wybór zazwyczaj odbywa się poza trzema zawodnikami, co ze względu na ich dobre wyniki w tym sezonie nie powinno dziwić – Kamil, Dawid i Piotrek są po prostu od nas lepsi i my to wiemy, pokazali to przecież w wielu zawodach. Myślę, że w mikście także wystawimy najlepszych, tak przynajmniej mówił trener. Skoki są nieprzewidywalne, a chcemy być przygotowani na wszystko, by osiągnąć jak najlepszy rezultat – zakończył Polak.

To oznacza, że dla Wolnego to koniec mistrzostw świata, które potrwają jeszcze do 3 marca. Konkurs indywidualny na normalnej skoczni, do którego jutro odbędą się kwalifikacje, odbędzie się już w piątek. Drużyny mieszane rywalizować będą dzień później.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.