Koniec kariery znanego norweskiego biegacza? “Cieszę się, że żyję”

VG

Norweski biegacz narciarski Sondre Fossli prawdopodobnie będzie zmuszony zakończyć karierę. 26-latek w ostatnim czasie zmagał się z dużym problemem – źle funkcjonującym sercem. – To dla mnie bardzo dziwne – przyznaje.

Dwunastego sierpnia Sondre Turvoll Fossli był blisko tragedii. Podczas prowadzenia samochodu akcja serca norweskiego biegacza zatrzymała się.  Na szczęście wypadek nie okazał się śmiertelny, a 26-letni zawodnik trafił do szpitala, w którym pozostaje do dziś. – Naprawdę chcę podziękować tym, którzy mnie uratowali. Dzisiaj, miesiąc po wypadku, nic nie pamiętam. Miałem szczęście mieć wokół siebie odpowiednich ludzi – przyznaje Norweg. Po kilku tygodniach badań Fossli zaczął się cieszyć z najprostszych rzeczy. – Dobrze jest wyjść, oddychać powietrzem, spacerować – powiedział. 

Sierpniowy wypadek niesie za sobą jeden negatywny skutek – Sondre Fossli prawdopodobnie nie będzie w stanie powrócić do treningów na najwyższym poziomie, a co za tym idzie – wznowić karierę. – Mogłem wrócić do tylko niektórych zajęć sportowych. To dla mnie bardzo dziwne. Moja kariera prawdopodobnie się zakończyła – stwierdził norweski biegacz, który czterokrotnie stawał na podium w zawodach Pucharu Świata, w tym raz zwyciężył w sprincie stylem klasycznym w Kuusamo (sezon 2015/2016). W klasyfikacji generalnej najwyżej został sklasyfikowany sezon wcześniej (27 miejsce). 

źródło: ski-nordique.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.