Koniec kariery Ville Larinto?

Jak informuje gazeta Ilta-Sanomat, fiński skoczek narciarski Ville Larinto myśli nad zakończeniem kariery. Zawodnik ostatni sezon zakończył na 53. miejscu klasyfikacji ogólnej.

Fin powiedział, że ostatni sezon był dla niego rozczarowujący i chciałby nie rozmawiać przez jakiś czas o skokach narciarskich. Przypominamy, że zawodnik ma zaledwie 25 lat, a alternatywą do konkursów byłyby dla niego studia na politechnice w Lahti na które już stara się dostać.

Larinto debiutował w Pucharze Świata 1. grudnia 2007 roku (36. miejsce w Kuusamo), a już 30. grudnia zdobył swoje pierwsze punkty (29. miejsce w Oberstdorfie). Pierwszy raz na podium stanął lekko ponad rok od debiutu – 6. grudnia 2008 w Trondheim, gdzie zajął 2. miejsce.

Źródło: sportowefakty.pl