Koniec kariery Paula de la Cuesty

fot. Tom Kelly / CC BY ND
fot. Tom Kelly / CC BY ND

Hiszpański narciarz alpejski, a ściślej rzecz ujmując Bask – Paul La Cuesta – zdecydował się zakończyć swoją karierę narciarską. Zamierza on teraz całkowicie poświęcić się studiom.

W przypadku hiszpańskiego alpejczyka nie można mówić o bardzo bogatej karierze. Jednak 28-latek był zdecydowanie najlepszym szybkościowcem spośród wszystkich Hiszpanów. W Pucharze Świata zadebiutował w 2009 roku w slalomie gigancie w Sölden. Nie zdołał tam awansować do drugiego przejazdu. Nigdy nie udało mu się zdobyć punktów w Pucharze Świata. Nie podbił również Pucharu Europy. Najwyżej sklasyfikowany był tam w supergigancie w sezonie 2013/2014 uplasował się na 14. pozycji. W kolejnym sezonie był natomiast 4. w Pucharze Nor-Am.

De la Cuesta dwukrotnie wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich. W Vancouver w 2010 roku we wszystkich trzech konkurencjach w których startował (zjazd, super-G, gigant) znalazł się poza czołową 30. Lepiej było 4 lata później w Soczi. W Rosji poza wymienionymi wcześniej konkurencjami wziął udział również w superkombinacji – to w tej dyscyplinie zanotował najlepszy wynik – 22. miejsce. W zjeździe był 28.

Jedną z głównych przyczyn zakończenia kariery przez Hiszpana jest wypadek w Wengen w 2015 roku, w którym złamał nogę. Uraz był tak skomplikowany, że lekarze musieli wykonać aż pięć zabiegów, aby de la Cuesta doszedł do zdrowia. Jednak od feralnego upadku w Wengen hiszpański alpejczyk już do jazdy nie powrócił.

Źródło: neveitalia.it

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.