SAM_4870

Michael Neumayer zakończył swoją sportową karierę. Jego ostatnim startem w Pucharze Świata był konkurs indywidualny w Zakopanem.

Pogłoski o zakończeniu kariery przez Michaela Neumayera dotarły do nas już 10 dni temu. Wtedy właśnie 37 – latek po raz ostatni oddał skok na skoczni w Japonii. Dzisiaj oficjalna strona Międzynarodowej Federacji Narciarskiej potwierdziła tą wiadomość.

-W tym sezonie próbowałem zrobić wszystko, aby móc być w stanie konkurować z najlepszymi skoczkami na świecie. Od czasu do czasu, tak jak na Turnieju Czterech Skoczni byłem w stanie to zrobić. Ale w ostatnich tygodniach stało się dla mnie jasne, że pomimo moich ambicji, nie byłbym już w stanie skakać na wysokim poziomie przez dłuższy okres czasu. Decyzja o zakończeniu mojej kariery nie była łatwa. Skoki narciarskie to moja pasja. To był naprawdę miły czas i zdobyłem jako skoczek narciarski cenne doświadczenie. Ale nadszedł czas, aby skończyć karierę i skupić się na nowych zadaniach. Chcę podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie w ciągu ostatnich lat – sponsorom, kibicom, a zwłaszcza mojej rodzinie.- takimi słowami na łamach portalu fis-ski.com Michael Neumayer pożegnał się oficjalnie ze wszystkimi kibicami.

Zadebiutował w Pucharze Świata w grudniu 2000 roku. W sumie na podium stawał 13 razy (3 razy indywidualnie, 10 drużynowo). W styczniu 2013 r. w zawodach w Vikersund był drugi. Jest srebrnym drużynowym medalistą Igrzysk Olimpijskich z Vancouver. W sezonie 2012/2013 osiągnął swój najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wówczas zajął dziewiąte miejsce.

Michael Neumayer pomimo zakończenia kariery dalej myśli o pracy przy skokach narciarskich. Planuje zostać delegatem FIS, a także niewykluczone, że rozpocznie prace w Niemieckim Związku Narciarskim. – Przez wiele lat Michael był bardzo ważną częścią zespołu. Niemiecki Związek Narciarski życzy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość. Drzwi są zawsze otwarte dla niego – komentuje Horst Huettel, dyrektor sportowy skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w DSV.

Michaelowi Neumayerowi życzymy wszystkiego dobrego na sportowej emeryturze!

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.