Koniec kariery Mety Hrovat. “Ruszam ku nowej przygodzie”

ATM TV, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Wielka nadzieja słoweńskiego narciarstwa alpejskiego, mająca zaledwie 24 lata Słowenka Meta Hrovat ogłosiła zakończenie kariery. Zawodniczka, która cztery razy stawała na podium zawodów PŚ poinformowała o decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

ATM TV, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Zawodniczka mimo młodego wieku była dość podatna na kontuzje, które wyraźnie przeszkadzały jej w rozwinięciu sportowych skrzydeł. A talentem była naprawdę dużym. Zwłaszcza dobrze jeździła slalomy giganty. Cztery razy stawała na najniższym stopniu podium tej konkurencji. Pierwszy raz jeszcze przed 20. urodzinami. W klasyfikacji giganta w sezonach 2019/20 i 2020/21 plasowała się na dziewiątym miejscu. Startowała też na MŚ w 2019 i 2021 (bez większego pogodzenia) oraz na ZIO w 2018 i 2022. W Pekinie pokazała się z bardzo dobrej strony zajmując wysokie, siódme miejsce.

“Poświęciłam się temu sportowi w całości”

Meta w emocjonalnym, ale dość optymistycznym w wymowie wpisie na Instagramie napisała o powodach swojej decyzji. Słowenka napisała, iż nie jest w stanie już poświęcić się startom na tyle, by móc osiągnąć dobre rezultaty. – Zawsze robię w życiu rzeczy na 100%. Jestem gotowa zainwestować wszystko, by osiągnąć swoje cele. Narciarstwo alpejskie reprezentowało dla mnie dokładnie to przez większość mojego życia – napisała Hrovat. I dodała. – Decyzja, którą podjęłam była zdecydowanie jedną z najtrudniejszych w moim życiu. Cieszę się ogromnie, że podejmuję ją w miarę zdrowa (…) Nie mam pojęcia, co mnie czeka w życiu ale jestem pewna, że ruszam ku nowej przygodzie – podsumowała wypowiedź 24-latka. Młodej emerytce życzymy na nowej drodze życiowej wszystkiego najlepszego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Meta Hrovat (@metaahrovat)

źródło: Instagram