Koniec kariery = koniec uprawiania sportu? Od wiosny do zimy #3

To już trzeci tydzień z serią Od wiosny do zimy. W dzisiejszym wydaniu postanowiliśmy zajrzeć do sportowców, którzy zakończyli swoje kariery. Czy dalej trzymają formę? Czy obecnie mają inne role? Czy ktoś poszedł w ślady Justyny Kowalczyk i został trenerem?

Niektórzy swoje kariery zawodowych sportowców muszą zakończyć przymusowo. Przykładem jest Thomas Diethart, który przegrał z kontuzją i stracił motywacje na treningi czy budowanie formy. Nie oznacza to jednak, że nie jest aktywny. Na Instagramie możemy zobaczyć zdjęcie z jego kolarskiej podróży.

Skoczkowie pojawiają się także w… polityce! Jak możecie pamiętać, czeskim posłem jest Jakub Janda.

W biathlonie także kolarsko. Nadzieja Skardzina, która niedawno postanowiła zakończyć karierę, stara się trzymać wysoką aktywność fizyczną.

Król biathlonu, Ole Einar Bjoerndalen, niedawno oficjalnie pożegnał się ze światem biathlonu. Oczywiście sportowo, bo pani Bjoerndalen – Daria Domraczewa, kontynuuje karierę, więc Norwega zapewne będziemy mogli zobaczyć.

W podobny sposób oficjalnie pożegnała się Weronika Nowakowska. Nie było to dla niej wcale takie łatwe, jak można przeczytać na jej facebookowym profilu.

W świecie sportu pozostała Justyna Kowalczyk. Jest jedynym sportowcem, który po zakończonej niedawno karierze został trenerem. Mamy nadzieje na jak najlepsze efekty współpracy.

 

Z okazji dnia olimpijskiego, Kikkan Randall postanowiła troszkę powspominać, wstawiając zdjęcie z historycznego występu Amerykanek – złota w sztafecie sprinterskiej na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Marit Bjoergen? Oczywiście aktywna, żadna niespodzianka. Bieg z nartami i bez nich to dla niej mała różnica.

Fast foodów jak najmniej, ale po zakończeniu kariery można sobie co jakiś czas pozwolić. Benjamin Berend, kombinator norweski, który zawiesił karierę, ostatnio odwiedził McDonald.

Hannu Manninen wstawił zdjęcie z… przyszłymi skoczkami, kombinatorami? Na pewno to motywacja dla dzieci – być przy doskonałym kiedyś zawodniku.

Czy pamiętasz o tym, że…
*Peter Prevc złapał kontuzję, przez co straci przynajmniej miesiąc treningu,
*włoscy kombinatorzy mają nowego trenera,
*Kamil Stoch został laureatem konkursu Wybitny Polak,
*Andreas Kofler trenuje do kolejnego sezonu po kontuzji i zostaniu ojcem?

Źródła zdjęć:
social media zawodników – Instagram, Facebook oraz Twitter

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.