fot. USA Nordic

fot. USA Nordic

Dwaj kolejni zawodnicy zdecydowali się zakończył swoją przygodę z kombinacją norweską. Zrobili to 26-letni Amerykanin Adam Loomis i 28-letni Niemiec Michael Duenkel.

Adam Loomis był zawodnikiem kadry B Stanów Zjednoczonych. Amerykanin ma za sobą 30 startów w Pucharze Świata, a także wiele występów w Pucharze Kontynentalnym. Jego najlepszym wynikiem w indywidualnych zawodach Pucharu Świata było 21. miejsce wywalczone w Chaux Neuve w sezonie 2014/15. Loomis decyzję o zakończeniu kariery tłumaczy brakiem rozwoju, szczególnie w skokach narciarskich, brakiem wiary w poprawę swoich umiejętności i brakiem czerpania przyjemności z uprawiania kombinacji norweskiej.

Także w dość młodym wieku “narty na kołku zawiesił” Michael Duenkel. Niemiecki kombinator zakończył karierę po 15 latach przygody z tym sportem. Od 2009 do 2017 roku wystartował 8 razy w zawodach Pucharu Świata. Startował w Klingenthal, Schonach i Ałmatach. W 2009 roku Duenkel zdobył brązowy medal juniorskich mistrzostw świata w drużynie. Niemiec zakończył karierę z powodu braku motywacji i perspektyw.

Niedawno zakończenie kariery ogłosili m.in. Jason Lamy Chappuis, Hannu Manninen, Mikko Kokslien i Taihei Kato.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.