fot. zimbio.com
fot. zimbio.com

Kolejni zawodnicy ogłaszają koniec kariery w skokach narciarskich. Tym razem przyszła pora  na dwóch fińskich zawodników: Kalle Keituriego i Jere Kykkaenena.

Od kilki sezonów, fińskie skoki narciarskie przeżywają bardzo poważny kryzys. Na nic się zdał powrót Janne Ahonena, ani zmiany trenerów. Coraz częściej mówi się o powrocie do skoków weteranów tej dyscypliny z Finlandii. Ale czy można w tym momencie mówić o końcu kryzysu w jakim się znaleźli zawodnicy spod koła podbiegunowego, kiedy dwóch stosunkowo młodych skoczków kończy zawodowe kariery?

Szerszej publiczności skoków narciarskich na świecie zapewne bardziej znane jest nazwisko Kalle Keituriego. Jego największym osiągnięciem było zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2002 roku. Najwyższe miejsce w Pucharze Świata zdobył w 2009 roku w Sapporo, gdzie zajął czwartą pozycje. W 2010 roku w trakcie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich uplasował się na trzecim miejscu, ustępując tylko Adamowi Małyszowi i Thomasowi Morgensternowi.

Jak donosi portal Skijumping.pl, obecnie 31 – letni Keituri mieszka w Londynie, gdzie studiuje projektowanie pojazdów i ani myśli wracać do kariery skoczka narciarskiego.

Jego młodszy kolega z reprezentacji – Jere Kykkaenen również żegna się ze sportem. 27 – latek swój najlepszy rezultat też osiągnął na Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie z drużyną w 2005 roku zdobył brązowy medal. Kykkaenen od czasu do czasu pokazywał się w Pucharze Kontynentalnym, czy w mniej prestiżowych zawodach.

Źródło: skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.