Koniec kariery francuskiej skoczkini narciarskiej

fot. youtube.com

Na kilkanaście dni przed startem 10. edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet informacją o zakończeniu kariery podzieliła się Lea Lemare. Taka decyzja związana jest z problemami zdrowotnymi

fot. youtube.com

O swoich zamiarach była skoczkini narciarska poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, co zauważył serwis nordicmag.info. – Dziś nie bez trudu pragnę ogłosić koniec mojej kariery. Czas to zaakceptować – mówiła Francuzka.

Przyczyną przedwczesnego zakończenia kariery są problemy z tarczycą, które wyeliminowały Lemare z rywalizacji w sezonie 2019/2020. Kontakt ze światową czołówką zakończyła w Seefeld, gdzie podczas konkursu o mistrzostwo świata zajęła 30. miejsce. Kilka miesięcy później liczyła na powrót na skocznię, lecz choroba nie ustąpiła. – Nadal dochodzę do siebie. Dawka leczenia nie została jeszcze ustalona. Jestem jednak w świetnej formie i mogę trenować fizycznie – zapowiadała 24-latka.

Swój najlepszy start Francuzka odnotowała w sezonie 2013/2014, gdy w Rasnovie uplasowała się na 8. lokacie. Ponadto udało jej się dołożyć cegiełkę do podium wywalczonego przez francuską ekipę w zmaganiach drużynowych rozgrywanych na skoczni Yamagata w 2018 roku. – Cieszę się, że znalazłam się tam we właściwym czasie. To sprawia, że jestem dumna ze swojej przygody ze sportem – skwitowała.

Źródło: nordicmag.info