fot. facebook.com/miklosedit88

fot. facebook.com/miklosedit88

Lista narciarzy, którzy postanowili przejść na „sportową emeryturę” ciągle się powiększa. Do tego grona dołączyła także Edit Miklós. Narciarka jednak nie zamierza kończyć całkowicie ze sportem. W niedzielę weźmie udział w wyborach na prezesa węgierskiej federacji.

Po dość nieszczęśliwym sezonie Edit Miklós zadecydowała o zakończeniu kariery sportowej. 30-letnia Rumunka startująca od 2011 roku w barwach Węgier dwa razy plasowała się na podium zjazdowych zawodów Pucharu Świata, dwukrotnie na jego najniższym stopniu. Było to 24 stycznia 2015 roku w Sankt Moritz oraz 3 grudnia 2016 roku w Lake Louise. Miklós zaledwie raz startowała w igrzyskach olimpijskich – w Soczi. Podczas zjazdu zajęła 7 lokatę, co jest jej najlepszym rezultatem na igrzyskach.

W styczniu 2017 roku po upadku na treningu zjazdowym w Altenmarkt-Zauchensee przed Pucharem Świata węgierska narciarka doznała poważnej kontuzji, uszkadzając oba kolana – m.in.  zwichnęła rzepkę w prawym kolanie.

13 stycznia 2018 roku podczas pucharowych zawodów w Bad Kleinkirchheim Miklós upadła tuż przed metą, co poskutkowało zerwaniem więzadła krzyżowego w kolanie. Kontuzja oznaczała nie tylko koniec sezonu dla węgierskiej narciarki, ale także przekreślenie jakichkolwiek szans na start w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczang.

W niedzielę o godz. 15.00 w Danubius Hotel Arena odbędzie się walne zgromadzenie Węgierskiego Związku Narciarskiego, którego punktem głównym obrad będzie odwołanie dotychczasowych władz oraz wybór nowych. W wyborach na szefa węgierskiej federacji narciarskich powalczy Edit Miklós.

Źródło: skiweltcup.tv

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.