Koniec kariery Devona Kershawa

fot: nationalpost.com

fot: nationalpost.com

Devon Kershaw podjął decyzję o zakończeniu kariery. Kanadyjski biegacz spędził w Pucharze Świata piętnaście lat, a jego największym sukcesem jest złoty medal w sprincie drużynowym wywalczony na mistrzostwach świata w Oslo.

Devon Kershaw jest kolejnym zawodnikiem, który po zakończeniu sezonu olimpijskiego podjął decyzję o zakończeniu kariery wyczynowego biegacza. Kanadyjczyk ostatnio nie był w najlepszej formie, ale w poprzednich latach bardzo często plasował się w czołówce zawodów Pucharu Świata. 37-latek najlepiej spisywał się w sezonie 2011/2012 kiedy to sześciokrotnie stawał na podium i uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. W zawodach najwyższej rangi Kershaw aż czternaście razy finiszował na podium (odniósł trzy zwycięstwa).

Reprezentant Kraju Klonowego Liścia ma także w swoim dorobku złoty medal mistrzostw świata w biegach narciarskich. Kershaw i Alex Harvey byli bezkonkurencyjny w sprincie drużynowym w Oslo w 2011 roku. Najlepszym rezultatem Kanadyjczyka na igrzyskach olimpijskich jest piąte miejsce z Vancouver w biegu na 50 kilometrów stylem klasycznym.

Źródło: informacja własna / Twitter

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.