Koniec kariery Anssi Koivuranty

koivuranta

Wiosną tego roku Anssi Koivuranta zawiesił, początkowo na rok, swoją karierę sportową i jak widać powrotu na skocznię już nie będzie. Były już kombinator norweski i skoczek narciarski postanowił zdobyć licencje lotnicze.

Anssi Koivuranta do 2010 roku był kombinatorem norweskim, jednak później – ze względów zdrowotnych – postanowił skupić się na samych skokach, trafiając do kadry skoczków narciarskich. Największe osiągnięcia zdobył będąc kombinatorem. Są to: brązowy medal olimpijski z Turynu (2006), złoto i brąz z mistrzostw świata z Saporro (2007), złoto (Tarvisio 2007), srebro (Tarvisio 2007) i dwa brązy z mistrzostw świata juniorów (Stryn 2004 i Rovaniemi 2005). Udało mu się również zwyciężyć w cyklu PŚ w sezonie 2008/2009 w kombinacji norweskiej. Jako skoczek narciarski zdobył pierwsze miejsce w jednoseryjnym konkursie w Innsbrucku w 2014 roku oraz należał do brązowej drużyny na mistrzostwach świata juniorów w Rovaniemi z 2005 roku.

Fin od niedawna rozpoczął 2,5- letnie szkolenie na zdobycie licencji pilota. Nowe wyzwanie było jednak silniejsze niż chęci do dalszego skakania. – Ogień całkiem się wypalił – powiedział były już fiński skoczek narciarski.

Źródło: sportowe fakty.wp.pl/ informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.