SAM_1304Tradycyjnie już po zakończeniu sezony zimowego dowiadujemy się o kolejnych rezygnacjach skoczków narciarskich z dalszego uprawiania sportu. Tym razem narty na kołek odwieszają Michael Dreher i Wojciech Gąsienica-Kotelnicki. 

Największe zdziwienie może budzić informacja o rezygnacji z uprawiania skoków narciarskich Michaela Drehera. Niemiec w minionym sezonie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej FIS Cup. W ramach tych zawodów triumfował trzykrotnie. Dreher to także były medalista mistrzostw świata juniorów, bo w Libercu wywalczył brązowy medal z drużyną. – Teraz nadszedł czas, aby ogłosić, iż muszę zakończyć moją karierę po 17 wspaniałych latach. Chciałbym podziękować tym, którzy towarzyszyli mi w tej podróży. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Teraz czeka mnie okres nowych celów! – oznajmił Niemiec na swoim profilu na Facebooku.

Po tej zimie również grono polskich skoczków pomniejszy się o jedno nazwisko. Tym razem z kontynuacji trenowania skoków zrezygnował Wojciech Gąsienica-Kotlenicki. 26-letni zawodnik z Zakopanego zaprzestał trenowania już kilka miesięcy temu. W swojej karierze największy sukces odniósł podczas Uniwersjady w Erzurum. Tam wywalczył brązowy medal w drużynie z Maciejem i Jakubem Kotem. Ani razu nie udało mu się wywalczyć punktów Pucharu Kontynentalnego, więc nie zaliczył też choćby jednego udziału w konkursie Pucharu Świata.

Życzymy wszystkiego dobrego w życiu poza sportowym.

Źródło: Skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.