Kongres FIS przełożony. Kalendarze poznamy później

Kongres FIS, na którym co roku zapadają najważniejsze i ostateczne decyzje, np. w sprawie kalendarzy na nowy sezon, tym razem nie odbędzie się pod koniec maja, a jesienią. To z powodu pandemii koronawirusa.

Rada FIS podczas  piątkowego spotkania na wideokonferencji podjęła decyzję o przełożeniu Kongresu, który miał odbyć się w dniach  17–23 maja 2020 roku, w Tajlandzkim Royal Cliff. Powodem zmian jest oczywiście obecna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się na świecie koronawirusa. Nowy termin i miejsce nie są jeszcze znane, jednak wstępnie mówi się o zorganizowaniu Kongresu FIS jesienią jeszcze tego roku. Przełożenie obejmuje także wybór prezydenta i rady FIS oraz organizatorów Mistrzostw Świata FIS 2024 i 2025. Ponadto przesunięte w czasie  zostały również wszystkie spotkania komisji federacji do momentu ustalenia nowego terminu. Kwestie, które będą wymagały pilnego zatwierdzenia przez FIS, odbędą się drogą online w maju.

Podczas Kongresu miał zostać ogłoszony gospodarz  Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich, które odbędą się w 2024 roku. Na chwilę obecną jedynym kandydującym miastem do organizacji  MŚ w narciarstwie klasycznym w 2025 r. jest norweskie Trondheim. Na wszystkie decyzje FIS musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. Chyba, że zapadną one szybciej dzięki połączeniom online.

Źrodło: fis-ski.com