Konflikt w niemieckiej kadrze. Mistrz myśli o zakończeniu kariery

Już 25 listopada w fińskiej Ruce rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata w kombinacji norweskiej.  W fińskim centrum sportów zimowych nieopodal Kussamo odbędzie się trzydniowy cykl Ruka Tour.  Po raz kolejny w tym samym czasie rywalizować będą tam biegacze, skoczkowie narciarscy, oraz kombinatorzy norwescy. Swój skład na zawody w Finlandii podała już kadra Niemiec. Nie zabrakło sensacji. W Ruce nie zobaczymy bowiem Fabiana Rissle. 

fot: M. Rudzińska

Program cyklu Ruka Tour zakłada trzy konkursy indywidualne w trakcie trzech dni. W piątek zawodnicy po skoku będą rywalizować w sprincie na 5 km. W sobotę kombinatorzy pobiegną na 10 km, a w niedzielę w biegu masowym na tym samym dystansie. Ponieważ w tym sezonie w kombinacji norweskiej nie ma kwalifikacji, wszyscy zgłoszeni zawodnicy będą mogli wziąć udział w konkursach.

W Finlandii nie zabraknie oczywiście reprezentantów Niemiec. W Ruce nasi zachodni sąsiedzi pojawią się w mocnym zestawieniu. Powołania dostali bowiem: Manuel Faisst, Eric Frenzel, Vinzenz Geiger, Johannes Rydzek, Julian Schmida, Terence Weber i David Mach. W zespole zabrakło miejsca dla Jakoba Lange, który jeszcze kilka tygodni temu prezentował wysoką formę podczas krajowego czempionatu.

Wielki nieobecny

W składzie Niemców na zawody PŚ w Ruce nie znalazł się również Fabian Riessle, który nie tak dawno – w październiku – został mistrzem kraju. Tamtejsze media są zszokowane decyzją sztabu szkoleniowego. To jednak nie pierwsza tego typu sytuacja, gdyż Riessle nie został powołany także na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Z naszych informacji wynika, że niemiecki mistrz nosi się z zamiarem zakończenia kariery, bo nie dogaduje się z obecnym szkoleniowcem reprezentacji.

Źródło: xc-ski.de / informacja własna