Komitet Organizacyjny FIS Grand Prix obradował w Wiśle

Pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego zawodów FIS Grand Prix Wisła 2014 w skokach narciarskich odbyło się w czwartek 22 maja w Wiślańskim Centrum Kultury. Najlepszych sportowców z całego świata z mistrzem olimpijskim Kamilem Stochem na czele zobaczymy w Wiśle w dniach 25-26 lipca podczas zawodów drużynowych i indywidualnych. Bilety na to wydarzenie są w sprzedaży internetowej od tygodnia i rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Podczas spotkania Komitetu Organizacyjnego Dyrektor Wykonawczy FIS Grand Prix Wisła 2014 Andrzej Wąsowicz poinformował, że Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) pozytywnie oceniła przebieg konkursu Pucharu Świata w styczniu 2014 w Wiśle i dała organizatorom zielone światło w sprawie zawodów zaplanowanych na styczeń 2015 i 2016 roku. Ta leżąca u źródeł Wisły beskidzka miejscowość zostanie także doceniona latem, ponieważ to właśnie na skoczni im. Adama Małysza (HS-134) zainaugurowany zostanie cykl FIS Grand Prix 2014 w skokach narciarskich na igelicie. Na piątek 25 lipca zaplanowano konkurs drużynowy, a w sobotę 26 lipca – indywidualny. Zawody zostaną poprzedzone czwartkowymi (24 lipca) treningami i kwalifikacjami. Sponsorami imprezy są: Grupa LOTOS S.A., Hotel Gołębiewski, 4F i Coca-Cola.

Skocznia w Wiśle Malince będzie tętnić życiem przez cały lipiec. Próbą generalną przez zawodami FIS Grand Prix będą bowiem Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, które zaplanowano na 19-20 lipca, czyli tydzień przed najważniejszą międzynarodową imprezą tego lata.

Od tygodnia trwa internetowa sprzedaż biletów. Na każdy dzień zawodów przygotowano po sześć tysięcy biletów i wszystko wskazuje na to, że skocznia będzie pełna kibiców. W ciągu siedmiu dni sprzedanych zostało ponad tysiąc wejściówek, w tym prawie wszystkie miejsca siedzące.

Sprzedaż biletów przez internet prowadzi portal www.kupbilet.pl. Bilety można będzie także kupić bezpośrednio w punktach sprzedaży w centrum Wisły – w sklepie „Wiślaczek” obok budynku Poczty (Plac Hoffa 2, tel. kontaktowy: 502 205 443) oraz w dniu zawodów przed wejściem na skocznię. Bilety na kwalifikacje będą sprzedawane pod skocznią w dniu treningów i kwalifikacji.

Sprzedaż grupowa powyżej 30 osób: Paweł Witczak tel. +48664463011 e-mail: pawel.witczak@pzn.pl

Bilety można będzie kupować przez internet do ostatniej chwili, ponieważ uruchomiona zostanie opcja samodzielnego wydruku wejściówek.

Ceny biletów

Sektory B1 i B2 (miejsca stojące) – 40 zł (jeden dzień zawodów)
Sektory A1, A2, A3 oraz A4 (miejsca siedzące) – 60 zł (jeden dzień zawodów)
Sektory A5 i A6 (miejsca siedzące, sektory zadaszone) – 80 zł (jeden dzień zawodów)

Bilety na kwalifikacje:
miejsca stojące: 10 zł
miejsca siedzące: 20 zł

Wstęp bezpłatny na skocznię na wszystkie dni zawodów mają:

  • dzieci do piątego roku życia,
  • osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym.

W obu przypadkach opiekunowie muszą kupić bilet.

Autor komunikatu: Alicja Kosman / PZN

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.