Komentarze zawodników po supergigancie w Santa Caterinie

fot.: salzburg.com

 

fot.: salzburg.com
fot.: salzburg.com

Kjetil Jansrud po raz trzeci w tym sezonie wygrał supergigant, zyskując kolejne punkty w klasyfikacji generalnej i zmniejszając różnicę punktową pomiędzy nim a liderem, Marcelem Hirscherem. Swoimi odczuciami po zawodach podzielili się zawodnicy stojący na podium.

Dominik Paris, który na trasę wyruszył jako piąty, zapewnił sobie trzecie miejsce na podium, po raz drugi w tym sezonie. – To bardzo dobre uczucie – powiedział Włoch po przejeździe. – Móc stanąć na podium przed swoimi rodakami, z tym wiąże się wiele emocji – dodał.

Austriacy mieli powód do dumy, gdyż na drugim był Hannes Reichelt. W końcu jako pierwszy z tej nacji, w tym sezonie, stanął na podium supergiganta. Mistrz Świata przeszedł trudną drogę od zeszłego sezonu. – Zeszły rok był dla mnie trudny, po moim wypadku w Kitzbuehel musiałem przejść operację, więc powrót nie był łatwy – mówił Reichelt.

Dominacja Norwegów jest wyraźna w wielu sportach, również w narciarstwie alpejskim jest to dosyć widoczne. Kjetil Jansrud po raz trzeci w tym sezonie zwyciężył w supergigancie. – Czuje się cudownie – powiedział Norweg. – Nie ma dużo do powiedzenia. Nigdy nie spodziewasz się wygranych. Jeżdżę pewnie cały sezon, ale również te ostatnie zawody… mam nadzieję iść za ciosem i kontynuować dobrą passę – dodał.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.