Komentarze mężczyzn po gigancie w Sölden

fot. _dChris / CC BY

fot. _dChris / CC BY
fot. _dChris / CC BY

Najlepsza dwójka gigancistów z poprzedniego sezonu – Marcel Hirscher i Alexis Pinturault również kolejny rozpoczęła od znakomitej jazdy potwierdzając, że są prawdziwymi asami tej konkurencji. W Sölden zwyciężył Pinturault, Hirscher musiał zadowolić się drugim miejscem, a trzeci był Felix Neureuther. Sprawdźmy co powiedzieli po zawodach.

Francuz, który został liderem PŚ przyznał, że nie był do końca pewien swojej formy przed zawodami – Na początku nigdy nie wiesz, w którym miejscu się znajdujesz. Nie wiesz czy jeździsz szybko czy nie i właśnie po Sölden możesz zobaczyć mniej więcej gdzie jesteś. W narciarstwie jedna rzecz jest łatwa. Tu nigdy nie ma strategii. Po prostu musisz cisnąć, w drugim przejeździe nawet jeszcze mocniej – powiedział Pinturault.

Z drugiego miejsca zadowolony był Marcel Hirscher. Na tej samej pozycji zakończył on zawody rok temu w Sölden. Od zwycięzcy PŚ zawsze oczekuje się wiele, ale Hirscher to zawodnik, który świetnie sobie z tym radzi. – Jestem bardzo szczęśliwy, bo presja jest zdecydowanie na moich barkach, zwłaszcza w pierwszych zawodach sezonu. Jeśli jeżdżę dobrze to wszystko jest fajnie, ale jeśli je jadę źle to nigdy nie jest przyjemne, dlatego jestem bardzo szczęśliwy. Teraz presja zdecydowanie się zmniejszyła – skomentował swój występ Marcel.

Podium uzupełnił Felix Neureuther, który słynie przede wszystkim z tego, że świetnie radzi sobie w slalomie, ale również w gigancie stawał kilkakrotnie na podium, a nawet raz zwyciężył. – To doskonały początek sezonu. Być tutaj na podium to dla mnie naprawdę coś wyjątkowego, zwłaszcza w slalomie gigancie. Myślę, że wykonałem dziś dwa dobre przejazdy bez wielu błędów. – powiedział Niemiec. Dodał również, że Pinturault i Hirscher jechali dzisiaj na wyższym poziomie, trudnym do osiągnięcia – Przed nami wciąż jeszcze wiele pracy. Alexis i Marcel byli dziś dominatorami, więc będziemy próbować zmniejszyć do nich dystans w ciągu kolejnych tygodni – zakończył Neureuther.

Kolejne zawody PŚ odbędą się po krótkiej przerwie. Następny przystanek to fińskie Levi, gdzie narciarze będą ścigać się w slalomie w dniach 12-13 listopada.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.