Kombinatorzy w drodze do Finlandii

fot.wiadomosci.ox.pl

fot.wiadomosci.ox.pl
fot.wiadomosci.ox.pl

Jak podaje TVP Sport, w dniu wczorajszym polscy kombinatorzy norwescy wylecieli do Finlandii, gdzie odbędą się zawody inauguracyjne Pucharu Świata. Sprzęt naszych zawodników wyruszył dzień wcześniej, gdyż dotrze on drogą lądową, a nie powietrzną. 

– Do Finlandii polecą z trenerem Mateuszem Wantulokiem mistrz Polski Adam Cieślar, Paweł Twardosz i Paweł Słowiok. Czwarty zawodnik kadry A Szczepan Kupczak udaje się natomiast do austriackiego Ramsau na trening skokowy i biegowy. Będzie tam trenował do piątku, a w niedzielę dołączy do pozostałych kolegów – powiedział asystent trenera, Jan Szturc, który jest odpowiedzialny za transport sprzętu.

Asystent trenera dojedzie do Tallinna, skąd promem przeprawi się do Helsinek. Ze stolicy Finlandii do Kuusamo zostanie mu dziewięć godzin drogi. Polska ekipa do zawodów będzie się przygotowywać w Rovaniemi, gdzie również będą obecne inne reprezentacje.

Pomimo tego, iż Polska może wystawić trzech kombinatorów norweskich w zawodach, do Polski 21 listopada powróci Paweł Twardosz, który będzie się przygotowywał do Mistrzostw Świata Juniorów w Park City.

Inauguracja sezonu kombinacji norweskiej odbędzie się tam, gdzie odbywa się również inauguracja sezonu skoków narciarski, czyli na skoczni Rukatunturi w Kuusamo. – W Kuusamo panują znakomite warunki śniegowe, zarówno na 5-kilometrowej pętli biegowej jak i na skoczni i nie zmienią się one w najbliższych dziesięciu dniach – powiedział Jyri Pelkonen.

źródło: sport.tvp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.