Kombinatorzy norwescy intensywnie przygotowują się do sezonu

fot. Jan Szturc / PZN
fot. Jan Szturc / PZN

Nasza kadra młodzieżowa w kombinacji norweskiej zakończyła już pierwsze zgrupowanie na śniegu. W przyszłym tygodniu czekają ich pierwsze skoki na skoczni z torami lodowymi. 

Kombinatorzy w dniach 14-24 października przebywali w austriackim Ramsau, gdzie na śniegu trenowali bieg. Z przebiegu zgrupowania zadowolony jest trener Mateusz Wantulok.
– Forma chłopaków jest na dobrym poziomie. Myślę, że po tym obozie na pewno czują mocne zmęczenie, ale oczywiście zasłużenie mają kilka dni wolniejszych i spokojniejszych – ocenia.

Podczas pobytu w Ramsau zawodnicy przede wszystkim skupili się na biegu i jego technice.
– Na górze realizowaliśmy plan na nartach biegowych – priorytetem było spokojne wybieganie i praca nad techniką . Natomiast na dole w Ramsau stawialiśmy mocniejsze akcenty treningu w tym znalazło się sporo siły specjalistycznej. Naszym ulubionym miejscem stał się podbieg z Pihlu do Ramsau. Oczywiście nie opuściliśmy żadnego treningu na siłowni, gdzie pracujemy nad siłą maksymalną i mocą naszych zawodników – mówi trener.

W tym tygodniu zawodnicy mieli przejść okresowe badania w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie. Oprócz tego czeka ich trening na skoczniach w Szczyrku i w Wiśle, gdzie na skoczni K40 zawodnicy mają poprawiać swoją technikę. Już 2 listopada kadra uda się na kolejne zgrupowanie, tym razem do Oberhofu. Tam oprócz zajęć na skoczni czeka ich również trening w tunelu narciarskim.

Pierwsze zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej odbędą się 28 listopada w Kuusamo.

źródło: eurosport.onet.pl/ pzn.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.