Kombinacja norweska: W weekend startuje FIS Grand Prix

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

W piątek w niemieckim Oberwiesenthal zainaugurowane zostaną zawody FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej. Tego lata zawodnicy tradycyjnie będą rywalizowali na trasach i skoczniach w trzech miejscowościach: w niemieckim Oberwiesenthal, austriackim Villach, natomiast finałowe konkursy odbędą się w niemieckim Oberstdorfie. W sumie rozegranych zostanie pięć konkursów: cztery indywidualne oraz jeden sprint drużynowy, jednak w ostatnich finałowych zawodach w Oberstdorfie prawo udziału będzie miała tylko najlepsza „30” klasyfikacji generalnej.

Na starcie zawodów nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski, którzy planują wystąpić we wszystkich konkursach tegorocznej edycji zmagań. Na starcie w najbliższy weekend zobaczymy medalistów Mistrzostw Polski: aktualny mistrz – Paweł Słowiok i brązowy medalista –  Stefan Kupczak. Nasi kombinatorzy wspólnie wystartują również w otwierającym rywalizację w tegorocznych FIS Grand Prix – sprincie drużynowym.

Nasi reprezentanci na zawody do Oberwiesenthal wyjeżdżają w czwartek wspólnie z trenerem Janem Klimko oraz fizjoterapeutą – Danielem Hankusem. Ostatnie treningi na skoczni w Szczyrku Paweł Słowiok i Szczepan Kupczak odbyli w poniedziałek, natomiast przez kolejne dni indywidualnie wykonywali treningi biegowe.

Program zawodów w Oberwiesenthal

22.08.2014, piątek
16:00 – TCM
18:00 – oficjalny trening (skoki)
20:00 – PCR/kwalifikacje

23.08.2014, sobota
15:00 – seria próbna
16:00 – seria skoków do sprintu drużynowego (HS-106)
19:00 – bieg do sprintu drużynowego 15 km
Ceremonia wręczenia nagród

24.08.2014, niedziela
10:00 – seria próbna
11:00 – seria skoków – Gundersen (HS-106)
14:00 – bieg na 10 km – Gundersen

 Źródło: Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.