Kombinacja norweska: Ben Berend zawiesza sportową karierę

0

Photo: Craig Ward / fasterskier.com

Reprezentant USA w kombinacji norweskiej Ben Berend ogłosił zawieszenie kariery na czas nieokreślony po niezbyt dla siebie udanym sezonie olimpijskim. Dwuboista postanowił na razie skupić się na nauce.

Ben Berend co prawda pojawił się na Igrzyskach w Pjongczangu, ale udało mu się to tylko z powodu dodatkowego miejsca dla USA, które pojawiło się dosłownie w ostatniej chwili. Najlepszy jego start w sezonie to 23. pozycja w PŚ w Hakubie (w słabo obsadzonym konkursie). Berend napisał na swoim blogu, że nie jest już tak skłonny do poświęceń dla sportu, które nie przychodzą mu już łatwo. Po konsultacji ze swoją dziewczyną – biegaczką Brenną Egan podjął wyżej wspomnianą decyzję – chociaż pomimo, iż Berend lepiej skacze niż biega, pojawiła się dla niego możliwość pozostania w kadrze biegowej.

Nie wiadomo, czy i kiedy Berend wznowi karierę – sam zawodnik zastrzega sobie możliwość powrotu do sportu już wiosną 2019, z drugiej  strony jednak zapowiada też rozwój zawodowy w kierunku dziennikarstwa. Sam zawodnik przyznaje, że fakt, iż nie wie czy i kiedy wróci jest dla niego sam w sobie zabawny i ekscytujący.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.