Kolejny sukces Therese Johaug, Norweżka mistrzynią kraju w biegach przełajowych

Therese Johaug zdobyła w Frogner Park w Oslo tytuł mistrzyni Norwegii w biegach przełajowych. 31-latka była dziś najlepsza na dystansie 6 kilometrów, a drugą na mecie Sigrid Jervell Våg wyprzedziła o niemal trzydzieści sekund.

Therese Johaug, pod nieobecność Karoline Bjerkeli Grøvdal, która nie wystartowała w zawodach z powodu zmęczenia po mistrzostwach świata w Doha, była jedną z głównych kandydatek do złotego medalu podczas mistrzostw Norwegii w biegach przełajowych. 31-letnia zawodniczka wywiązała się z roli faworytki i w Parku Frogner, który znajduje się niedaleko od jej posiadłości, była bezkonkurencyjna.

Początek biegu należał do Johaug, Sigrid Jervell Våg i Marii Sagnes Wågan. To właśnie te biegaczki nadawały ton rywalizacji i po kilometrze oderwały się od reszty stawki. Therese Johaug nie chciała jednak zostawiać kwestii zwycięstwa przypadkowi i po pierwszej pętli uzyskała kilka sekund przewagi nad goniącym ją duetem. Po czterech kilometrach zapas Johaug wynosił już 15 sekund, a na mecie było to niemal pół minuty. 31-latka finiszowała z czasem 19:43 i potwierdziła, że jest w wysokiej formie. Drugie miejsce zajęła Sigrid Jervell Våg, a trzecie Maria Sagnes Wågan.

Po zawodach Therese Johaug w samych superlatywach wypowiadała się na temat organizacji biegu. – Wspaniale było tu biec. Panowała tutaj prawdziwie rodzinna atmosfera i pomyślałam sobie, że mam szczęście, że mogę być częścią tych zawodów – mówiła Norweżka. – To była dla mnie świetna zabawa i świetny trening przed sezonem zimowym – dodała.

Biegaczka z Dalsbygda odniosła się także do tematu jej startu na przyszłorocznych lekkoatletycznych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Paryżu. – Wystartuję tam tylko wtedy, gdy będę przynajmniej w takiej formie jak dzisiaj. Daję sobie 50% szans – powiedziała Johaug dla Dagbladet.

Źródło: Dagbladet

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.