Kolejny sukces młodej polskiej biathlonistki

19:30, 21.12.2019 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 12:10, 07.01.2020

Daria Gembicka zaliczyła kolejny bardzo udany występ w zawodach rangi IBU Cup Junior. Polka po wygranym sprincie zajęła drugie miejsce w biegu pościgowym. Pozostałe reprezentantki przez słabe strzelanie zajęły lokaty poza czołową trzydziestką.

Dzięki wygranej we wczorajszym sprincie w Martell-Val Martello, Daria Gembicka jako pierwsza przystąpiła do rywalizacji w dzisiejszym biegu pościgowym. Osiemnastoletnia reprezentantka Polski strzelanie w pozycji leżącej zaliczyła na czysto. W pierwszej stójce Gembicka pomyliła się dwukrotnie, ale jej najgroźniejsza rywalka - Amy Baserga - również musiała pokonać dodatkowe trzysta metrów. Obie zawodniczki podczas ostatniego pobytu na strzelnicy były bezbłędne, ale to Szwajcarka zachowała najwięcej sił na ostatnią pętle biegową i odniosła triumf w zawodach zaliczanych do klasyfikacji IBU Junior Cup. Niemniej dla Darii to kolejny świetny występ - przed tym weekendem nigdy nie stała na podium tego cyklu. Dzięki kolejnej bogatej zdobyczy punktowej biało-czerwona przesunęła się na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej.

Podium zawodów uzupełniła Francuzka Paula Bottet, która czterokrotnie myliła się na strzelnicy, ale na trasie była dziś najszybsza i przesunęła się z siódmej pozycji. W czołowej piątce uplasowały się także Niemka Lisa Spark (4 karne rundy) oraz Ukrainka Anastazija Rasskazowa (2 pudła). Wśród reprezentantek Polski drugą najlepszą biathlonistką okazała się Magda Piczura, która przy czterech karach na strzelnicy przesunęła się o jedną lokatę do góry w porównaniu ze sprintem (z 28 na 27), choć kilka startujących przed nią zawodniczek nie stanęło na starcie. Niestety duży spadek zaliczyły Natalia Tomaszewska oraz Patrycja Stanek. Ta pierwsza musiała przebiec 9 karnych rund i ukończyła zmagania na dwudziestej dziewiątej pozycji, zaś druga strzelała dziś najgorzej w stawce (11 pudeł) i zamknęła czołową trzydziestkę. Karolina Janko zaliczyła awans z 49 na 36 miejsce (5 karnych rund), a Anna Nędza Kubiniec z 47 na 41 (9).