Kolejny słoweński skoczek przeszedł na kolarstwo?

Chociaż w grudniu skończy dopiero 27 lat, to latem postanowił zakończyć karierę skoczka. To Nejc Dezman, który nie mógł dojść do świetnej formy po kontuzji. Teraz oprócz pracy w roli trenera próbuje swoich sił na rowerze.

Były słoweński mistrz świata juniorów Nejc Dezman po zakończeniu kariery znalazł pracę w roli trenera. Pod jego opieką w klubie SK Triglav Kranj znajduje się kilkunastu skoczków w wieku juniorskim. – Wciąż uczę się roli trenera, ale na razie cieszę się, że mogę podzielić się swoim doświadczeniem – opowiadał Dezman portalowi delo.si. – Inaczej jest, kiedy trenuję sam, a inaczej kiedy dbam o 10-15 skoczków. Wcześniej dbałem tylko o siebie, teraz dbam o innych zawodników – opisuje.

Co robi Nejc w wolnym czasie? Jak się okazuje, także w chwilach relaksu jego życie kręci się wokół sportu. Były skoczek pokonuje całkiem sporo kilometrów na rowerze. – Kiedy byłem skoczkiem, mój kontrakt nie pozwalał na jazdę na nartach, rowerze czy udział w wyścigach motocyklowych – przyznaje Słoweniec. Teraz korzysta z wolności. W rowerowych treningach często towarzyszy mu Robert Kranjec oraz Primoż Roglic. Ten ostatni święci sukcesy w kolarstwie zawodowym.

Czy Dezman też planuje podążać drogą Roglica? – Na razie nie. Dotychczas wziąłem udział w trzech amatorskich wyścigach w tym roku – opowiada Nejc, który startował m.in. w maratonie Alp. – Mam konkurowanie we krwi. To część mnie. Uwielbiam wyzwania związane z wyznaczaniem sobie granic, ale obecnie jazda na rowerze to tylko relaks. Zobaczymy za jakiś czas, co z tego będzie – powiedział.

Jak się okazuje, wachlarz sportowych zainteresowań Nejca Dezmana jest jeszcze szerszy. Rower to nie jedyna odskocznia byłego skoczka. Nie porzucił bowiem swoich marzeń o jeździe na motocyklu. W tym roku wystartował nawet w Mistrzostwach Słowenii Amatorów i zajął ósme miejsce w kategorii Superbike. Chociaż Nejc uwielbia dźwięk silnika, to i tę przygodę traktuje jako sposób na aktywny wypoczynek. Kto wie, może za kilka miesięcy podejście do tego tematu się zmieni.

Źródło: delo.si

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.