Kolejny słoweński skoczek postanowił zakończyć karierę

Niezbyt dobre informacje płyną do nas ze Słowenii. Kolejny skoczek z tego kraju postanowił odwiesić narty na kołek. – Po dwudziestu jeden latach uprawiania skoków narciarskich, żegnam się z moją karierą – napisał niespełna dwudziestosześcioletni Nejc Dežman na portalu społecznościowym.

Piątego lipca, podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Kranju, niespełna dwudziestosześcioletni Nejc Dežman oficjalnie pożegna się z kibicami skoków narciarskich. – Decyzja o zakończeniu mojej kariery zdecydowanie nie była łatwa, ponieważ skoki wiele dla mnie znaczą i skierowałem wszystkie swoje siły, aby dążyć do obranego celu – napisał dzisiaj Słoweniec na swoim profilu na Facebook’u. Mistrz świata juniorów z Erzurum z 2012 roku chce stawiać sobie nowe cele w życiu. – Nadszedł czas na nowe wyzwania. Miałem wiele pięknych chwil w trakcie mojej kariery skoczka i one pozostaną w mojej pamięci na zawsze – dodawał były już skoczek.

Dežman w zawodach Pucharu Świata zadebiutował podczas lotów na Kulm w styczniu 2012 roku. Po premierowe punkty sięgnął już na początku marca tego samego roku. Był reprezentantem Słowenii na mistrzostwach świata w Falun, gdzie indywidualnie zajął 20 oraz 26 miejsce (kolejno na normalnej i dużej skoczni). Był też członkiem drużyny, która zajęła szóste miejsce w rywalizacji teamów. Rekord życiowy Nejca to 224 metry. Do najlepszej dziesiątki konkursów Pucharu Świata wskakiwał trzy razy. Ostatni sezon był dla niego bardzo niedany i postanowił zakończyć karierę.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.