Kolejny przypadek koronawirusa w niemieckiej ekipie. Zakażony jeden z asystentów Horngachera

Lutz H, CC BY 2.0 DE
Kolejne niepokojące informacje dotyczące koronawirusa docierają do nas z fińskiej Ruki. Jak podaje Międzynarodowa Federacja Narciarska, pozytywny wynik testu otrzymał jeden z asystentów Stefana Horngachera – były skoczek, Andreas Wank.

Nie jest to już pierwszy przypadek zakażenia covid 19 w niemieckiej ekipie. Jeszcze podczas pobytu w Niżnym Tagile “dodatni” okazał się być inny z członków sztabu naszych zachodnich sąsiadów, Bernhard Metzler.
Według informacji portalu skijumping.pl Wank czuje się dobrze i na ten moment nie ma żadnych objawów infekcji. Co więcej, osoba, która miała z byłem skoczkiem bliski kontakt, mimo negatywnego wyniku testu również trafiła do izolacji.
Przypomnijmy, że oprócz Metzlera w Niżnym Tagile obecność wirusa SARS CoV 2 stwierdzono również u Klemensa Murańki oraz Amerykanina Deckera Deana.
źródło: FIS, skijumping.pl
- Poznaliśmy wstępne kalendarze PŚ oraz LGP. Polski turniej na liście - 15 kwietnia 2023
- Horngacher ma powody do zmartwień. Austriacy odebrali mu ważnego asystenta - 13 kwietnia 2023
- Ruszyła sprzedaż biletów na Igrzyska Europejskie 2023. Gratka dla fanów skoków - 12 kwietnia 2023