Kolejny producent nart odchodzi ze skoków

DSC_0499

Po zmianach, które zaszły w Elanie, obecni zarządzający zdecydowali się na wycofanie z produkcji nart do skakania. Oprócz nich niedawno również Fleuge.de porzuciło skoki narciarskie. 

Duża część sportowców używała nart Elan, zapisały się one w historii skoków m.in. w tym sezonie, bo to na nich skaczący Peter Prevc i Sara Takanashi zdobyli Kryształowe Kule. Trzymali oni wtedy w dłoniach specjalne wersje nart, które zapewniały producentom dobrą reklamę. Również Fleuge.de dosyć dobrze radziło sobie z reklamą, zwłaszcza że to na nich został oddany najdłuższy skok świata.

Sytuacja, która zaistniała była wielkim zaskoczeniem dla wszystkich, ponieważ Elan jeszcze niedawno planował pozyskać nowych zawodników z czołówki. Fleuge.de na Forum Nordicum odbywające się w Szklarskiej Porębie chwaliło się osiągnięciami zawodników skaczących na ich nartach, po sezonie jednak postanowili się wycofać ze sportu.

Po odejściu tych dwóch firm zawodnikom zostały już tylko narty Fischer, Sport2000 oraz Loffler. W nadchodzącym sezonie na nowych nartach ujrzymy m.in.: braci Prevc, Nejca Dežmana, Jakę Hvale, Roka Justina, Kenshiro Ito, MacKenzie Boyd Clowesa, Andreasa Wellingera, Andreasa Wanka, Andersa Fannemela, Thomasa Dietharta czy Richarda Freitaga.

źródło: skokinarciarskie.pl, informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.