Kolejni polscy skoczkowie nie wystąpią w Zakopanem

fot. M. Król

Pech nie opuszcza w tym sezonie polskich skoczków narciarskich. Jak podaje Polski Związek Narciarski, pozytywne wyniki testu na covid 19 otrzymali Dawid Kubacki oraz Paweł Wąsek. Wspomniana dwójka nie wystartuje oczywiście w najbliższy weekend w Zakopanem.

fot. M. Król

Pech za pechem

Sezon olimpijski 2021/22 od początku fatalnie układa się dla reprezentantów Polski. Nie dosyć, że wyniki podopiecznych Michala Doleżala są dalekie od oczekiwanych to na domiar złego podczas wczorajszej rozgrzewki kontuzji stawu skokowego doznał Kamil Stoch. Polak oczywiście nie wystąpi w najbliższy weekend w zawodach Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi (HS 140). Na tym jednak nie koniec złych wieści. W dniu dzisiejszym pozytywne wyniki testu na covid 19 otrzymali Dawid Kubacki oraz Paweł Wąsek.

Oznacza to, że w piątkowych kwalifikacjach zobaczymy 10 reprezentantów Polski – Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękała, Jana Habdasa, Stefana Hulę, Jana Habdasa, Kacpra Juroszka, Macieja Kota, Klemensa Murańkę oraz Tomasza Pilcha.

Przypomnijmy, że w ramach Pucharu Świata w Zakopanem będziemy świadkami zawodów drużynowych, które odbędą się w sobotę. Z kolei dzień później zaplanowano konkurs indywidualny.

źródło: PZN