Kolejny obóz rozwoju FIS za nami

fot.: panoramio

fot.: panoramio
fot.: panoramio

Letni obóz programu rozwoju FIS dla skoków narciarskich i kombinacji norweskiej miał miejsce w Rasnovie od 26 września do 2 października tego roku. Program ten skupia się na rozwoju dyscyplin narciarstwa klasycznego w krajach w których brakuje tradycji, doświadczenia oraz obiektów narciarskich. Narody biorące udział w tegorocznym wydarzeniu to: Bułgaria, Węgry, Kazachstan, Łotwa, Rumunia, Słowacja oraz Ukraina.

25 zawodniczek i zawodników czerpało korzyści z doświadczenia Kimmo Savolainena i Sandro Sambugaro, którzy prowadzili grupę. Skoczkowie i kombinatorzy norwescy mieli szansę oddać skoki na obiekcie w Rasnovie. Program treningowy również oferował możliwość wzięcia udziału w dwóch konkursach FIS Cup i Carpathian Cup.

Sandro Pertile, koordynator obozu treningowego uważa, że po trzech latach programu FIS poziom biorących udział wzrasta powoli i stabilnie. – Jest to bardzo pozytywny znak – mówi.

Kolejne obozy odbędą się w grudniu, w Val di Fiemme dla biegów narciarskich oraz w Planicy, Villach i Tarvisio dla skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.