Kolejny nowy obiekt w Skandynawii, pierwszy sprawdzian już podczas Pucharu Norwegii

W Norwegii został utworzony kolejny obiekt umożliwiający trenowanie sportów zimowych – skoków, biegów czy nawet biathlonu. Pierwszy sprawdzian w Sandripheia Fritidspark został rozegrany w miniony weekend.

Sandripheia Fritidspark to nowo powstały obiekt w Norwegii, gdzie możliwym będzie uprawianie sportów zimowych. Dla skoczków zostały zbudowane dwie skocznie (K50 i K60). Ich otwarcie zaplanowane było na miniony weekend, a już w czwartek odbędzie się tam Puchar Norwegii. – Nigdy wcześniej w gminie Vennesla nie było takiego wydarzenia – powiedział Steinar Moevik, który jest odpowiedzialny za rozegranie zawodów. Biegacze z kolei otrzymają szansę treningów na trzykilometrowej pętli. Dodatkowo trasy będą sztucznie naśnieżane, co pozwoli sportowcom szlifować formę nawet po sezonie. Potem jednak obiekt zostanie przystosowany do korzystania również z nowoczesnej kolejki górskiej.

– Przez długi czas miałem nadzieję, że plan budowy tego obiektu zostanie zrealizowany, ale gdybym miał być całkowicie szczery, nie uwierzyłbym w to do końca. Przynajmniej nie na taką skalę. Właśnie takiego ośrodka szkoleniowego szukaliśmy – przyznał Hans Kristian Haegeland, szef Oevreboe Ski. Z Sandripheia Fritidspark będą mogli korzystać również biathloniści. Warto dodać, że także amatorzy czy turyści z powodzeniem otrzymają szansę przeprowadzania treningów. Norwegowie zachęcają, aby przybywać choćby w trakcie weekendów zawodów Pucharów Świata. Cała inwestycja wyniosła norweskich działaczy ok. 130 milionów koron. 

źródło: aftenposten.no/Facebook

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.