Kolejny norweski skoczek zakończył karierę. “Wszystko albo nic”

Screen: Youtube / Instagram

– Skoki narciarskie nigdy mi się nie znudzą, ale trudno mi sobie wyobrazić, że wejdą na jeszcze wyższy poziom, zatem dla mnie to koniec. Wszystko albo nic – napisał na Instagramie Joacim Oedegaard Bjoereng. W ten sposób norweski skoczek poinformował, że to koniec jego kariery.

Screen: Youtube / Instagram

Joacim Oedegaard Bjoereng największe sukcesy odnosił w Pucharze Kontynentalnym, w którym sześciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Przed karierą seniorską wywalczył tytuł drużynowego mistrza świata juniorów. Razem z nim startowali wtedy Halvor Egner Granerud, Phillip Sjoeen oraz Johann Andre Forfang.

“Na wszystko przychodzi czas”

– Na wszystko przychodzi czas. Zdecydowałem się zakończyć karierę skoczka narciarskiego. To był prawdziwy przywilej walczyć na wysokim poziomie przez ostatnie 10 lat i pozostawić mnóstwo dobrych wspomnień przez ostatnie 20 – napisał na Instagramie Bjoereng.

Skoczek podziękował wszystkim trenerom, kolegom z drużyny, sponsorem, narzeczonej i kibicom. – I wielkie podziękowania dla mojej rodziny za bycie przy mnie przez cały czas! Zdecydowanie byliście moimi głównymi sponsorami i pomocnikami, bez was nic nie byłoby możliwe – dodał.

Norweg wskazał też, że zamierza pozostać przy skokach w roli trenera lub podobnej. – Do zobaczenia – zakończył zawodnik, który sześć razy wywalczył punkty Pucharu Świata.

Źródło: Instagram

Mateusz Król
Obserwuj