Kolejny nietypowy skok w wykonaniu Graneruda

halvor-granerud

Halvor Egner Granerud raz  jeszcze zaskoczył środowisko skoków narciarskich. Kilka lat temu oddał skok nago, tym razem zdecydował się na skok w „tandemie”. Nie wyglądał on jednak aż tak imponująco jak tegoroczny wyczyn Słoweńców Roka Urbanca i Jaki Rusa.

Do zdarzenia doszło podczas treningu norweskich skoczków w Oslo. Granerud dowiedział się tam, że nie wystartuje podczas Turnieju Czterech Skoczni. Informacja ta tak zdenerwowała zawodnika, że wspólnie z reprezentacyjnym kolegą Richardem Haukedalem postanowił pokazać sztabowi trenerskiemu, że popełniają błąd. W tym celu oddali skoki z kilkusekundowym odstępem, a Haukedal rozpoczął najazd na próg nie z belki, tylko z kolan Graneruda.

Sytuacja została sfilmowana przez osobę znajdującą się na gnieździe trenerskim i ochrzczona podwójnym skokiem. Nie była to zatem próba pobicia rekordu skoku w tandemie. Ten należy do Roka Urbanca i Jaki Rusa. Słoweńcy na początku 2016 roku oddali skok na jednych nartach. Próba ta była szeroko komentowana, mimo że zawodnicy nie osiągnęli zbyt dalekiej odległości.

Poza specyfiką oddania skoku, Norwegów i Słoweńców dzieli jeszcze jedno: Słoweńcy mieli pełną zgodę na wykonanie próby, Norwegowie nie. Na razie nie wiadomo, czy i w jaki sposób zostaną ukarani. Trenerzy nie byli jednak raczej zadowoleni z tego rodzaju samowolki.

Zuzanna Wydera

Źródło: sport.interia.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.