Kolejny krok w kierunku rozwoju polskiego biathlonu podjęty. W Chorzowie powstanie strzelnica

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

Ministerstwo Sportu i Turystyki podjęło decyzję o dofinansowaniu budowy biathlonowej strzelnicy na stadionie w Chorzowie. Inwestycja wyniesie ponad 4 miliony złotych. – Cieszymy się, że nasze argumenty o potrzebie powstania takiego miejsca w ramach aglomeracji górnośląskiej zyskały przychylność – przyznaje Dagmara Gerasimuk.

Jak poinformował Polski Związek Biathlonu, w Chorzowie powstanie nowa strzelnica. Na dofinansowanie w wysokości 450 000 zł zgodziło się Ministerstwo Sportu i Turystyki. Miejsce biathlonowych treningów będzie zlokalizowane na przedpolu wschodnim Stadionu Śląskiego. Zależy nam na tym, aby rozbudować infrastrukturę sportową wokół stadiony. Otoczenie Parku Śląskiego jednoznacznie kojarzy się z wypoczynkiem, rekreacją i uprawianiem sportu. Taki obiekt jak strzelnica biathlonowa otwiera nowe możliwości nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla sportowców-amatorów – rzekł Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Obiekt ma zostać oddany do użytku jeszcze przed następnym sezonem Pucharu Świata. – Plany są już gotowe i z budową możemy ruszyć w ciągu miesiąca. Strzelnica ma służyć głównie biathlonistom, ale będą mogli z niej korzystać również zawodnicy uprawiający strzelectwo. Obok powstanie 2,5 km trasa rolkowa, która zimą ma być naśnieżana, tak by można na niej było biegać na nartach. Chciałbym, żeby strzelnica była oddana do użytku przed sezonem zimowym 2020/21, a więc za kilkanaście miesięcy – powiedział prezes spółki Stadion Śląski Krzysztof Klimosz.

Nowa strzelnica będzie kolejnym krokiem w rozwoju polskiego biathlonu. Zadowolenia nie kryje Daria Gerasimuk. – Czekaliśmy na decyzję o budowie strzelnicy już od dłuższego czasu. Cieszymy się, że nasze argumenty o potrzebie powstania takiego miejsca w ramach aglomeracji górnośląskiej zyskały przychylność. Region ten posiada spore tradycje biathlonowe. Kluby z Chorzowa i Katowic w czasie swojej kariery reprezentował Tomasz Sikora, z oboma tymi miastami związana jest również najlepsza aktualnie polska biathlonistka Monika Hojnisz. Dziesiątki młodych sportowców z wszystkich górnośląskich klubów biathlonowych zyska w końcu miejsce do profesjonalnego treningu i to na dodatek w tak dogodnie skomunikowanym i reprezentacyjnym miejscu jakim jest Stadion Śląski – przyznał prezes Polskiego Biathlonu.

źródło: msit.gov.pl/PZBiath

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.