Kolejny koniec kariery w biegach narciarskich, Hannes Dotzler odwiesił narty na “kołek”

Hannes Dotzler, po wielu latach bezskutecznej walki z chorobą wirusową, postanowił zakończyć karierę biegacza narciarskiego. Niemiec, który w ubiegłym sezonie ani razu nie zdobył punktów Pucharu Świata, ma zaledwie 27 lat.

Hannes Dotzler był bardzo obiecującym juniorem. Na mistrzostwach globu w 2008, 2009 i 2010 roku wywalczył trzy medale: dwa srebrne i jeden brązowy. Zdobył także dwa krążki podczas młodzieżowych mistrzostw świata w tureckim Erzurum z 2012 roku. Pomimo dobrych warunków fizycznych i dużego potencjału Niemiec nie potrafił przebić się do czołówki w kategorii seniorów. Najlepszy w jego wykonaniu był sezon 2013/2014, kiedy to raz stanął na podium zawodów Pucharu Świata (Lenzerheide), a rok zakończył na 26. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Ostatnie lata nie były jednak udane dla Dotzlera. Niemiecki biegacz od sezonu 2014/2015 praktycznie nie pojawiał się na arenie międzynarodowej ze względu na mononukleozę, która uniemożliwiała mu regularne starty i treningi. – Ostatnie trzy lata nie były dla mnie łatwe – mówi Dotzler. – Były czasy, gdy myślałem, że będę w stanie wrócić do rywalizacji, ale tego lata zdałem sobie sprawę, że z powodu mojej choroby nie jestem w stanie podkręcić intensywności i objętości treningów. Nie jest to dla mnie łatwa decyzja, bo sport zawsze był obecny w moim życiu. Jestem jednak wdzięczny za wiele wspaniałych lat i doświadczeń, które dały mi biegi narciarskie – dodaje Niemiec.

Źródło: FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.