Kolejny dopingowy skandal w biathlonie. Kazachowie zdyskwalifikowani

fot. lequipe.fr

Kolejny skandal w biathlonie. Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) postanowiła tymczasowo zawiesić dziewięciu członków reprezentacji Kazachstanu za podejrzenie dopingu.

IBU ogłosiła dzisiaj, że podjęła decyzję o tymczasowym zawieszeniu dziewięciu członków biathlonowej reprezentacji Kazachstanu w związku z podejrzeniem o doping. Dochodzenie jest obecnie w toku. Wśród skreślonych nazwisk jest dobrze znana fanom dyscypliny Galina Wiszniewska, która w 2017 roku stanęła na podium Pucharu Świata w Östersund. Wielokrotnie sięgała po medale mistrzostw świata. Poza nią zawieszeni zawodnicy to: Alina Raikova, Darya Klimina, Olga Poltoranina, Yan Savitsky, Maxim Braun, Anna Kistanova, Anton Pantov i Vassiliy Potkorytov.


Kazachów o doping podejrzewano już na początku 2017 roku.  W Hochfilzen (Austria) odbył się nalot policji na hotel, w którym przetrzymywano kazachstańską selekcję, a sprzęt medyczny został zajęty. Dochodzenie dotyczyło paczki, jaką pozostawiono na stacji paliw w Tyrolu Wschodnim. Wszystko wskazywało na reprezentację Kazachstanu, ale nikt nie wpadł podczas testów antydopingowych. W tym roku sprawa wróciła, po tym jak włoska policja znalazła spore dawki prednisolonu w hotelu zamieszkałym przez Kazachów. Pierwotnie zdyskwalifikowano jedynie Chossilbeka Tagajewa. Teraz lista jest zdecydowanie dłuższa.

Źródło: IBU / lequipe.fr / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.