Kolejni narciarze kończą kariery

fot. Canadian Press

fot. Canadian Press

Denise Feierabend, Patrick Schweiger oraz Jan Hudec – to kolejne osoby, które postanowiły zakończyć swoją przygodę z narciarstwem alpejskim.

Slalomowa mistrzyni świata z Ga-Pa (2009) Denise Feierabend ogłosiła, że nie zamierza już ścigać się na nartach. Szwajcarka na tegorocznych igrzyskach sięgnęła po złoty medal w zawodach drużynowych. – Ta decyzja była bardzo trudna – przyznała Denise. – Zauważyłam jednak, ze coraz trudniej znaleźć mi motywację – uzupełniła. Minionej zimy Feierabend zajęła m.in. czwarte miejsce w slalomie w Killington. W jej ślady idzie także austriacki narciarz Patrick Schweiger. Dwudziestoośmioletni zawodnik nie ma na koncie spektakularnych sukcesów. W całej karierze dwa razy zajął miejsca w czołowej dziesiątce Pucharu Świata. – Cały sezon był dla mnie bardzo trudny. Z powodu problemów z kolanem, nie mogę dalej się ścigać – przyznał Austriak.

Przygodę ze startami zakończył także Jan Hudec. Kanadyjski narciarz alpejski, który urodził się jeszcze w Czechosłowacji, na swoim koncie ma brązowy medal olimpijski z Soczi w supergigancie. W Åre w 2007 roku został też wicemistrzem świata w zjeździe. W trakcie kariery czternaście razy był operowany, z czego osiem zabiegów było na prawym kolanie. Teraz w wieku 35 lat będzie pracował w firmie inwestycyjnej skupionej w okół marihuany leczniczej. – Od strony medycznej pomaga wielu ludziom i jest to bardziej naturalny sposób na pomaganie ludziom niż wszystkie farmaceutyki, z których mi przyszło korzystać w ciągu ostatnich lat – powiedział Hudec.

Źródło: skionline.ski / cbc.ca/

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.