Kolejni kombinatorzy norwescy kończą karierę

0

fot. eer sport

fot. ERR sport

Lista kombinatorów norweskich, którzy po sezonie olimpijskim zakończyli karierę wydłuża się. Ostatnio dołączyli do niej Estończyk Kail Piho i Japończyk Taihei Kato.

Kail Piho zakończył swoją przygodę z kombinacją norweską wicemistrzostwem Estonii. Estończyk zastopował swój licznik startów w zawodach Pucharu Świata na okrągłej liczbie 50. 26-letni zawodnik w ostatnim sezonie startował tylko 2 razy w zawodach Pucharu Świata. Jego najlepszym wynikiem w pucharowych startach jest 16. miejsce, które wywalczył w Lillehammer w 2012 roku i w Czajkowskim w 2014 roku.

W wieku 33 lat karierę kończy Taihei Kato. Doświadczony Japończyk ma na swoim koncie 156 startów w zawodach Pucharu Świata. W zawodach indywidualnych dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium. Miało to miejsce w 2012 roku w Oslo i w 2013 roku w Lahti. Jego największym sukcesem jest złoty medal mistrzostw świata w drużynie wywalczony w Libercu w 2009 roku.

Wcześniej zakończenie kariery zapowiedzieli m.in. Jason Lamy Chappuis, Bjoern Kircheisen, Hannu Manninen i Mikko Kokslien.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.