Kolejni faworyci zakażeni koronawirusem! Niemieccy kombinatorzy trafili do izolacji

Koronawirus atakuje kolejnych olimpijczyków. Pozytywne testy na obecność wirusa uzyskali Eric Frenzel i Terence Weber. To kolejni kombinatorzy z czołówki, którzy trafili na izolację. Wcześniej świat obiegły informację o zakażeniu COVID-19 u Jarla Magnusa Riibera i Kristjana Ilvesa.

W Zhangjiakou na skoczni normalnej zabraknie prawdopodobnie czterech zawodników z pierwszej dziesiątki Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Najpierw pozytywne testy uzyskali: Jarl Magnus Riiber (wicelider PŚ) oraz Kristjan Ilves (6 miejsce w PŚ). A teraz Covid-19 wykryto u kolejnych zawodników. Infekcje w niemieckiej kadrze stwierdzono w czwartek.  Dwaj zarażeni kombinatorzy zostali natychmiast odizolowani. Jednym z nich okazał się Eric Frenzel, który na poprzednich Igrzyskach Olimpijskich zdobył dwa złote medale i jeden brązowy. Jeden z najbardziej utytułowanych kombinatorów w historii, w Pjongczangu wygrał zawody na skoczni normalnej. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku mistrzostwa olimpijskiego w tej konkurencji nie obroni.

Dla Terenca Webera mają to być pierwsze igrzyska w karierze. 25-latek nie mieścił się zazwyczaj do mocnego składu niemieckiej kadry. Ten sezon dla Webera jest przełomowy, bowiem po raz pierwszy wygrał zawody Pucharu Świata. Pod nieobecność czwórki faworytów wydaje się, że Johannes Lamparter i Vinzenz Geiger nie będą mieli trudności ze zdobyciem medali olimpijskich w pierwszym konkursie. Oczywiście, o ile nie podzielą losu rywali. Pierwsza rywalizacja o medale kombinatorów została zaplanowana na środę, 9 stycznia.

Źrodło: faz.net